Niesamowite funkcje koptera

Nie musisz latać żeby czuć, że latasz

Dawniej nie można było nagrywać filmów z lotu ptaka, co obecnie jest możliwe i znajduje się wręcz na wyciągnięcie ręki. Nie trzeba być zawodowym pilotem, aby móc szybować gdzieś wysoko… co prawda, może i nie naprawdę, ale doznania jakie płyną z oglądania tego, co się nagrało kopterem w dalszym ciągu zapierają dech w piersiach. Drony DJI stwarzają taką okazję, a co najlepsze, nie musisz się wykosztować nie wiadomo jak żeby zakupić sprzęt, którym będziesz się cieszyć przez lata. Solidne, a do tego z prostą konstrukcją mogą być użytkowane przez zielonych w temacie, a te bardziej zaawansowane zachwycą specjalistów w tej dziedzinie. Posiadają niezwykle szerokie zastosowanie, szczegóły, które doceni niejeden fachowiec. Mogą być doskonałym narzędziem do pracy, ale i do rekreacyjnego korzystania. Przystępna cena, jak i wiele funkcji na pewno zachęci osoby jeszcze niezdecydowane co do zakupu tych innowacyjnych latających gadżetów.

Ten sprzęt zachowuje się jakby posiadał własny mózg!

Drony DJI mogą naprawdę zaskoczyć. Te posiadające kamerę HD posiadają funkcje, jak tryby inteligentnego lotu. Opcja ActiveTrack 2.0 obecna w modelu Mavic Pro to jakby zwierzątko, bo potrafi podążać za użytkownikiem! Nie trzeba go naprowadzać, a kontrola nad sprzętem jest zapewniona. Może nawet krążyć wokół zaznaczonego obiektu, co z pewnością docenią profesjonaliści chcący stworzyć ujęcia na miarę hollywood’u. To dzięki opcjom Spotlight 2.0. i Point Of Interest 2.0. Jeden z modeli, czyli Spark może być sterowany za pośrednictwem gestów oraz potrafi omijać przeszkody i to automatycznie. W trybie sport rozkręca się wyjątkowo szybko, bo leci nawet do 50 km/h.

Lessie, wróć!

Bardzo ciekawą i użyteczną opcją jest ta o nazwie Return To Home, która pozwala na automatyczny powrót koptera do miejsca, w którym to wystartował. Znajdują się w niej trzy ustawienia. W przypadku jednej z nich, czyli Low Battery, sprzęt wraca do miejsca startu pomimo niskiego poziomu energii w akumulatorze, a dzięki opcji Failsafe, gdy doszło do utraty sygnału, to blokuje opcję sterowania nim. Funkcja Smart pozwala mu na samodzielne wylądowanie, tam gdzie rozpoczął lot. Wobec tego, nie musisz się martwić, że to, że spada poziom energii, to oznacza od razu, że już masz po sprzęcie. Albo, że jak straciłeś go z pola widzenia, to już on do Ciebie nie wróci. Nie straszna mu wspomniana utrata sygnału, więc także nie musisz się obawiać, że zostanie on przejęty przez kogoś innego i słuch po kopterze zaginie. Mimo wszystko, dobrze zaopiekowany nie będzie chciał się wyłączać, a za to pędzić prosto w objęcia swojego właściciela.

It’s a kind of… mavic!

Model Mavic posiada system nawigacji satelitarnej, która to oparta jest na GPS-ie rodem z USA oraz GLONASS-ie z Rosji. Ma opcję nagrywania 30 klatek na sekundę i to w jakości 4K. W przypadku FullHD jest to 120 klatek na sekundę, a zdjęcia mogą mieć rozdzielczość 12 MP. Jest w stanie lecieć nieprzerwanie przez 31 minut na jednym akumulatorze, a jego stabilizacja obrazu jest tak efektywna, bo posiada 3-osiowy gimbal.