Jak wykorzystać profile aluminiowe LED w salonie?

Za pomocą taśm LED i dopasowanych do nich profili można stworzyć efektowne oświetlenie liniowe. Gdy chcesz zastosować je w salonie, sprawdź nasze pomysły na ich wykorzystanie, aby samemu stworzyć nowocześnie wyglądającą i funkcjonalną przestrzeń!

Taśmy LED w salonie

Salon jest pomieszczeniem, które pełni zróżnicowane funkcje, dlatego też należy zadbać o to, aby dostępne w nim oświetlenie także odpowiadało indywidualnym potrzebom jego użytkowników. Sama lampa wisząca u sufitu to za mało, aby salon stał się komfortowym i praktycznym miejscem do wypoczynku i wspólnego spędzania wolnego czasu z bliskimi. Świetnym dopełnieniem głównej lampy lub nawet jej zamiennikiem mogą być taśmy LED.

Taśmy LED to rodzaj oświetlenia, które może być wykorzystane na wiele sposobów, a tym samym może ono również świetnie sprawdzić się w pomieszczeniach jak salon. Może wtedy pełnić funkcję oświetlenia głównego, dodatkowego oraz dekoracyjnego.

Aby uzyskać estetyczny efekt, do taśmy LED potrzebny jest odpowiedni profil montażowy. Obecnie najczęściej stosuje się profile aluminiowe LED, które oferowane są w różnych wariantach szerokości i kolorach. Można montować je nawierzchniowo lub jako profile wpuszczane. Dostępne są także profile narożne – kątowe.

Zastosowanie taśm i profili LED w salonie

Taśmy i dopasowane do nich profile aluminiowe do LED pozwalają na tworzenie różnorodnych aranżacji świetlnych. Zebraliśmy różne sposoby ich montażu w jednym miejscu – sprawdź, jak zastosować je w salonie!

1. Sufit – taśma może być zamontowana w suficie podwieszanym albo za pomocą specjalnych listew oświetleniowych, aby uzyskać efekt dekoracyjnej poświaty. Odpowiednio mocne taśmy mogą być też wykorzystane jako oświetlenie główne w pomieszczeniu.
2. Meble – profil do taśm LED świetnie sprawdza się jako dekoracyjne i użytkowe oświetlenie mebli. Można umieścić go na zewnątrz i wewnątrz mebli, aby uzyskać łatwiejszy dostęp do ich zawartości. Na zewnątrz profile najczęściej umieszczane są pod półkami, w przeszklonych witrynach, przy cokołach meblowych.
3. Listwy przypodłogowe – atrakcyjnym sposobem oświetlenia wnętrza w nowoczesnym stylu jest wykorzystanie listew przypodłogowych. Taśmy zamontowane w tym miejscu pozwalają na uzyskanie dekoracyjnego obramowania pomieszczenia.
4. Wnęki w ścianach – kolejny pomysł na oświetlenie ledowe to wykorzystanie wnęk w ścianach, które mogą być także wykonane za pomocą zabudowy kartonowo-gipsowej.
5. Telewizor – ciekawym pomysłem jest także zamontowanie taśm LED za telewizorem, aby uzyskać jego efekt podświetlenia od tyłu. Dzięki temu można wygodniej oglądać go w ciemnym pomieszczeniu.
6. Podłoga – profile aluminiowe LED umieszczone w podłodze tworzą estetyczne linie o futurystycznym wyglądzie.

Taśmy i profile aluminiowe do LED można zakupić w dobrych sklepach internetowych oferujących oświetlenie ledowe. Są one oferowane również w sklepach online z szybką dostawą do kupującego.