Zestaw do spania dla niemowlaka

Jak zapewnić dziecku spokojny sen? Tego rodzaju pytania zadaje sobie każdy świeżo upieczony rodzic, pragnąc dołożyć wszelkich starań, by sprostać zadaniu. Wiadomo przecież, że od dobrego snu dziecka zależy sen rodziców. Wyposażenie łóżeczka to niezwykle ważny aspekt, któremu warto poświęcić chwilę. Jaka kołdra i poduszka do łóżeczka sprawdzą się najlepiej?

Na jaką pościel się zdecydować?

Poduszka i kołdra dla niemowlaka to dwa niezbędne elementy, które zapewnią dziecku ogromny komfort. Faktem jest, że zaleca się, aby noworodek sypiał na płaskim materacu. Niemniej, już po kilkunastu miesiącach poduszka okazuje się być elementem, który powinien znaleźć się w każdym dziecięcym łóżeczku. Wybór należy jednak opierać na kilku ważnych czynnikach. Poduszka dla małego dziecka powinna być stosunkowo płaska, a zatem z niezbyt dużą ilością wypełnienia.

Eksperci zalecają, aby dzieci śpiące przeważnie na brzuszku korzystały z poduszek miękkich. Dzieci sypiające najczęściej na plecach powinny z kolei posiadać poduszkę twardą i elastyczną. Poduszki anatomiczne dedykowane są dzieciom śpiącym na boku. Długość pierwszej poduszki nie powinna przekraczać 30cm. Z kolei wysokość powinna oscylować pomiędzy 22cm a 30 cm.

Kołdra dla najmłodszych

Kołdra dla niemowlaka to kolejna rzecz, która musi się znaleźć w dziecięcym łóżeczku. Sporym uznaniem cieszą się kołdry pikowane. Tkaniny pikowane sprawiają, że wypełnienie kołderki się nie przemieszcza, co ma wbrew pozorom spory wpływ na jakość wypoczynku dziecka. Warto również postawić na kołdrę wysokogatunkową. Rodzaj materiału ma ogromne znaczenie. Oddychająca bawełna to bez wątpienia bardzo dobry pomysł, dzięki któremu nasz maluszek będzie mógł delektować się niezakłóconym snem.

Ten rodzaj materiału nie tylko odznacza się dużą przepuszczalnością powietrza, ale jednocześnie doskonale radzi sobie z wilgocią. Co więcej, bawełna jest delikatna w dotyku i nie wywołuje reakcji alergicznych. Bawełniana kołdra dla niemowlaka prana w czterdziestu stopniach, nie zmieni swojego kształtu i koloru.