Sprawna organizacja pogrzebu i pochówku

Śmierć bliskiej osoby może wywołać ogromny smutek. Mimo że śmierć jest naturalnym etapem w życiu każdego z nas, to jednak kiedy dotyka kogoś bliskiego jest wyjątkowo przykrym wydarzeniem. W takiej sytuacji trzeba poszukać wsparcia, najlepiej u profesjonalnej firmy pogrzebowej.

Krakowska firma pogrzebowa

W Krakowie swoją siedzibę ma znana firma pogrzebowa. To firma rodzinna o wieloletniej tradycji, która od lat 90. prowadzi swoją działalność. Ma ona w swojej ofercie liczne propozycje o charakterze pogrzebowym, ale jej domeną jest sprowadzanie zwłok z zagranicy. Bardzo często osoby umierają podczas pobytu za granicą, a ich rodziny chcą ich sprowadzić do domu.

Epitafium zajmuje się nie tylko fizycznym aspektem sprowadzenia zwłok z zagranicy, ale załatwia także wszystkie formalności z tym związane. Zapewnia tłumaczenia dokumentów, w tym także aktu zgonu, współpracuje także z konsulatami i ambasadami.

Jak zorganizować przewóz zwłok z zagranicy ?

Międzynarodowy transport zmarłych to nie jest prosta kwestia dla rodziny zmarłego. Firma Epitafium zna się jednak na tym doskonale. Pracownicy firmy są w stanie dostać się w każde miejsce, gdzie znajdują się zwłoki do transportu. Oferta samego transportu również jest bardzo różnorodna, klienci mogą wybrać sprowadzenie bliskiej osoby transportem wodnym, powietrznym lub lądowym.

Zwłoki zostaną dobrze przygotowane i zabezpieczone przed transportem, w nienaruszonym stanie wrócą do kraju. To bardzo ważne dla rodziny zmarłego. Do tego pracownicy firmy potraktują je z pełnym szacunkiem i zachowają przy tym dyskrecję.

Co jeszcze oferuje Epitafium?

Firma pogrzebowa Epitafium poza tym, że oferuje transport zwłok z zagranicy, oferuje też różne inne usługi pogrzebowe. Tak naprawdę jest w stanie zająć się całym pogrzebem, od momentu sprowadzania zwłok do Polski, aż po pochówek na cmentarzu.

Firma proponuje szeroki wybór urn i trumien, do tego zapewnia kwiaty na pogrzeb. Posiada chłodnię oraz salę pożegnalną, gdzie można pożegnać się ze zmarłym przed pochówkiem. Dodatkowo Epitafium zapewnia oprawę pogrzebową w postaci odpowiedniej muzyki, światła i nastroju.

Jeśli zajdzie taka potrzeba firma pogrzebowa zapewni także transport żałobników z kościoła czy sali pożegnalnej na cmentarz. Również jest w stanie zająć się całym pochówkiem, a więc zapewni krzyż, tabliczkę cmentarną, żałobnicę i melex. Pomoże także w wyborze nagrobku i zdjęcia nagrobnego. Może także zamieścić nekrolog w prasie i klepsydrę. Jak więc można zauważyć, oferta jest bardzo zróżnicowana.