Piękne i proste w uprawie krzewy róż

Róże są nie tylko pięknymi kwiatami, dodającymi uroku każdemu ogrodowi, ale także roślinami łatwymi w uprawie. Niektóre krzewy róż wymagają bardzo niewiele czasu na ich pielęgnację, inne trochę więcej, ale to wciąż nie są wymagające w uprawie kwiaty. To co wiele osób ceni w różach, to fakt, że kwiaty tych roślin występują w wielu kolorach i odcieniach (żółte, herbaciane, różowe, czerwone, białe i inne). Róże mogą być dodatkiem do ogrodu albo cały ogród można utworzyć tylko na bazie tych roślin.

Gdzie kupić sadzonki róż

Sadzonki róż można nabyć w sklepach ogrodniczych, sklepach wysyłkowych, czy nawet na pobliskim targu. Jednak największy wybór kolorów i typów roślin będzie mieć szkółka róż. Tam też można uzyskać fachowe porady dotyczące uprawy tych roślin. Żyjąc w XXI wieku okazuje się, że nie trzeba nawet fatygować się osobiście do szkółki róż, bowiem te również potrafią posiadać własne sklepy internetowe i oferować krzewy róż w sprzedaży wysyłkowej.

Pielęgnacja krzewów róż

Są to rośliny wieloletnie i jak już napisałem dość łatwe w uprawie. Ich największym wrogiem są mszyce, które mogą doprowadzić do śmierci rośliny. Dlatego posiadając te krzewy należy bacznie sprawdzać, czy nie nastąpiła infestacja, by w razie potrzeby szybko zareagować i zdążyć w porę opryskać je pestycydem.

Krzewy róż powinno się sadzić wiosną lub jesienią. Jesienne sadzonki róż mają więcej czasu na ukorzenienie się i powinny kwitnąć obficiej, jednak istnieje ryzyko, że mogą przemarznąć w zimie. Dlatego krzaki różane zawsze powinno się przykryć ziemią i liśćmi na okres zimowy. Ważne w uprawie róży jest też jej nawożenie, a także podlewanie w upalne dni. Rośliny te należy także przycinać po sezonie wegetacyjnym.

Reasumując, róże to stanowczo piękne kwiaty, które cieszą oko aż od wczesnej wiosny do późnej jesieni. W dodatku są łatwe w uprawie i niewątpliwie z tychże powodów są tak cennym i popularnym dodatkiem do każdego ogrodu.