Obsługa pogrzebowa

Firmy pogrzebowe (Kraków polecamy EPITAFIUM) mają do zaoferowania pomoc tym będących w smutnym i do tego trudnym momencie, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Nie tylko jeśli chodzi o godny pochówek, ale i reprezentowanie zlecających w urzędzie, tak aby wszelkie formalności zostały dopięte na ostatni guzik. Należy wiedzieć, że kiedy doszło do zgonu, lekarz stwierdza, czy faktycznie miało to miejsce i wówczas wystawia akt zgonu.

Dzięki niemu załatwimy formalności związane z pochówkiem. Takie miejsca świadczą usługi, jakimi są m.in. wynajem chłodni i to takiej z prawdziwego zdarzenia, która zapewni bezpieczny przewóz zmarłego. Można również przetransportować prochy, czy wybrać konkretną trumnę lub urnę. Istnieje również opcja zamówienia wieńców i wiązanek, czy skorzystania z usług kamieniarskich. Aby zamówić wyżej wymienione usługi, należy skontaktować się poprzez infolinię całodobową, która znajduje się w zakładce: kontakt.
Ceremonia pogrzebowa odbywa się po dograniu wszystkich szczegółów dotyczących pochówku. Do tych formalności należy: wystawienie karty zgonu przez lekarza oraz przedłożenie w wybranym przez rodzinę miejscu, a także okazanie dowodu osobistego osoby zmarłej, a także jeśli był/a, to tego od małżonki/a. Jeżeli osoba zmarła utrzymywała się z renty lub też emerytury, to wymagana jest legitymacja potwierdzająca ten fakt.

Niezbędny będzie również dowód osobisty od osoby załatwiającej sprawy pogrzebowe. W sytuacji, gdy do zgonu doszło w szpitalu, to wówczas wszystkie wspomniane dokumenty należy przekazać wybranemu zakładowi pogrzebowemu. Firmy pogrzebowe  przyjmują płatności gotówkowe, jak i bezgotówkowe. Charakteryzują się tym, że ich pracownicy to grupa empatycznych, życzliwych osób, znająca się na fachu, dzięki czemu swoim profesjonalizmem załatwią wszystkie formalności tak, aby możliwym było jak największe odciążenie rodziny zmarłego. Wiedza i doświadczenie to coś, co sprawia, że organizacja uroczystości pogrzebowej jest realizowana na najwyższym poziomie, nie ma miejsca na niedociągnięcia, czy błędy, a całe wydarzenie odbywa się w sposób zgodny z oczekiwaniami zlecających. Wszelkie potrzeby zostaną spełnione, a mistrz ceremonii zadba o prawidłowy przebieg pogrzebu mając na uwadze emocjonalny charakter uroczystości. Będzie można liczyć na jego radę oraz wsparcie, co z pewnością sprawi, że pomimo trudnego czasu, bliscy zmarłego będą usatysfakcjonowani tym, jak wyglądała uroczystość. Kadry zdają sobie sprawę z tego, że ostatnia posługa musi zostać wykonana z należytą godnością i zrozumieniem, więc można być spokojnym o to, że wydarzenie to będzie przewidywalne i zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.