Krówki weselne – słodkie urozmaicenie ślubu

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary, która zazwyczaj mnóstwo czasu poświęca na dobrą organizację i przygotowania do uroczystości. Jednym z modnych i niezwykle miłych zwyczajów wprowadzonych na wesela są drobne upominki dla gości. Coraz częściej Pary Młode chcą, aby ten niewielki prezent był jednocześnie przyjemny i praktyczny oraz wywoływał uśmiech na twarzach gości. Dlatego świetnym pomysłem są krówki ślubne, które wszyscy lubią i znają z czasów dzieciństwa.

Krówki ślubne – jak można wykorzystać?

Krówki podczas zaślubin można wykorzystać na wiele sposobów, a niezależnie od wybranej formy, na pewno będą one słodkim upominkiem, który ucieszy każdego. Mleczne cukierki są znane od wielu lat i lubiane przez wszystkich: dzieci, dorosłych i osoby starsze, które z przyjemnością przypomną sobie smak znany z dzieciństwa. Warto też pamiętać, że cukierki często pojawiały się w tradycjach ślubnych i miały symbolizować słodkie i szczęśliwe życie świeżo upieczonych małżonków. Jak i kiedy podarować krówki swoim gościom? Tak naprawdę każda okazja jest dobra, aby poczęstować gości tymi wspaniałymi cukierkami, a poniżej przedstawiamy jedynie kilka propozycji.

Podziękowania dla gości

Najczęstszą formą są podziękowania dla gości, czyli niewielkie upominki, które mają sprawić, że zaproszone osoby poczują się wyjątkowo, a po przyjęciu zostaną miłe wspomnienia. Krówki doskonale sprawdzą się jako samodzielny upominek lub dodatek do paczuszki zawierającej jeszcze coś innego, którą goście zabiorą ze sobą do domu.

Słodki poczęstunek na początek

Krówki można ułożyć również na stole przy winietkach, jako miłe i słodkie rozpoczęcie wspólnego świętowania. Dzięki temu goście od razu poczują się wyczekiwani i ważni dla Pary Młodej. Dodatkowo dzięki specjalnym opakowaniom takie krówki mogą stać się wspaniałą ozdobą stołu.

Upominki dla dzieci

Krówki na weselu mogą być też doskonałym upominkiem dla gości, czy nagrodą w trakcie organizowanych zabaw i konkursów. Często przewidziany jest jedynie alkohol, a o najmłodszych uczestnikach zabawy w chaosie przygotowań i imprezy trochę się zapomina. Dlatego krówki będą idealnym rozwiązaniem – ustawiona specjalnie dla dzieci misa z cukierkami lub wręczenie im drobnych upominków zawierających pyszne krówki sprawi, że i najmłodsi poczują się na weselu wyjątkowo.

Krówki weselne – pełna personalizacja

Ogromnym atutem krówek na wesele jest możliwość dowolnej personalizacji opakowań. Warto więc umieścić na nim imiona lub inicjały Pary Młodej np. wraz z datą zaślubin. Dobrym pomysłem jest również wybranie kolorystyki opakowań zgodnej z kolorem przewodnim ślubu i wesela. Opakowania krówek mogą mieć także nadruki, które będą nawiązywały do zastosowanych w bukiecie Panny Młodej kwiatów, czy motywu przewodniego wesela. Pełna personalizacja krówek da możliwość uczynienia z nich nie tylko słodkiego upominku, ale również modnego dodatku, który niewątpliwie skojarzy się z nowożeńcami.