Jak stworzyć spójny ślubny wizerunek?

Przygotowania do ślubu zajmują sporo czasu. Trzeba podjąć mnóstwo decyzji, a to przecież nie jest takie łatwe. Od czego rozpocząć stworzenie spójnego ślubnego wizerunku? Poniżej kilka podpowiedzi, które mogą okazać się pomocne dla kobiet przygotowujących się do własnego ślubu.

Budżet na ślubny strój

Suknie ślubne (2024 zobacz na annakara.com) zachwycają. To kreacje, od których trudno oderwać wzrok. Są dopracowane w najmniejszym calu, często niezwykle wymyślne, artystyczne. Z powodzeniem można powiedzieć, że to małe dzieła sztuki użytkowej. Jak wśród tak wielu propozycji znaleźć model idealny dla siebie? Po pierwsze warto określić, jakim dysponuje się budżetem. Nie da się ukryć, że sukienki występują w różnych przedziałach cenowych. Można znaleźć bardzo ładną kreację za około 2000 zł, ale bardzo często sukienka to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ustalenie górnego limitu funduszy, które można wydać na swój ślubny wizerunek, to bez wątpienia dobry pierwszy krok.

Garść inspiracji

Współcześnie mamy dostęp do bardzo wielu inspiracji, które płyną do nas z każdej strony. W końcu jest telewizja, internet, prasa. To właśnie w tych mediach można szukać inspiracji, które następnie przeniesie się do rzeczywistości. Miejscem godnym odwiedzenia w internecie jest między innymi nowa strona Annakara.com, na której można zobaczyć najnowszą kolekcję marki. Po co szukać inspiracji? Po to, aby mogła wykrystalizować się wizja tego, jak ma prezentować się ślubny strój. Jego elementem jest nie tylko sukienka, ale również buty, fryzura i makijaż, biżuteria i dodatki oraz bukiet ślubny. To zatem dosyć złożony wizerunek. Jego dopracowanie to kwestia podjęcia w wielu decyzji.

Spójny ślubny wizerunek

Co oznacza, że wizerunek ślubny jest spójny? Po pierwsze to, że poszczególne elementy wybrane przez kobietę pasują do siebie. Przykładowo, jeżeli inspiruje się ona stylem romantycznym w modzie ślubnej, fryzura, makijaż, kwiaty oraz sukienka powinny do siebie pasować. Mogą mieć miejsce jakieś odstępstwa od tej reguły, przykładowo kwiaty to dodatek, który można zmieniać w zależności od własnych upodobań. Przyjęło się jednak, że do pewnych kreacji ślubnych nie pasują niektóre fryzury. Konsekwencja w obrębie wybranego stylu jest dosyć istotna. Spójny wizerunek powinien dotyczyć również pary. Ważne, by mężczyzna i kobieta zwyczajnie wizualnie do siebie pasowali w tym dniu. Jeśli ślub odbywa się na świeżym powietrzu, kobieta zakłada frywolną sukienkę w stylu boho, mężczyzna nie powinien wystąpić w smokingu. Dlaczego? Ponieważ nie będzie pasował do kobiety swoim wizerunkiem. Na takim ślubie pan młody będzie świetnie prezentował się w letnim garniturze. To niuanse, o których warto wiedzieć. Co stanie się, jeśli te reguły nie zostaną zachowane? Tak naprawdę nic złego. Jednak dla wielu osób ważne jest to, by ślub i jego otoczka był dopracowany do perfekcji. Jeśli to ważna potrzeba, ślubny wizerunek również powinien być spójny. Osiągnięcie tego celu może dać sporo satysfakcji, a także uspokoić w tym jakże stresującym czasie..