Czy trzeba wymieniać rury w łazience – stare budownictwo i niesprawne instalacje

Gdy przydarzyła Ci się nagła awaria i w efekcie masz zalana łazienkę, nie obędzie się bez pomocy hydraulika! Jeżeli mieszkasz w starym budownictwie, takie problemy niestety nie należą do rzadkości. Być może powinieneś wówczas pomyśleć o całkowitej wymianie rur?

Sprawdź, kiedy trzeba wymienić rury, aby awaria z zalaniem nigdy więcej Ci się nie przytrafiła!

Usługi hydrauliczne – wymiana rur w łazience

Stare instalacje zostały wykonane w większości z rur żeliwnych. Mimo ogromnej wytrzymałości są one jednak bardzo podatne na rdzewienie. W związku z tym w takiej rurze starszego typu zmniejsza się miejsce dla przepływającej wody. Efekt? Woda z kranu przepływa pod mniejszym ciśnieniem, co jest bardzo kłopotliwe i utrudnia normalne funkcjonowanie. Jeśli właśnie kupiłeś mieszkanie w starym budownictwie lub w kamienicy, musisz z całą pewnością zdecydować się na taki remont. Dobry hydraulik w Krakowie lub w innej miejscowości – to żaden kłopot, żeby znaleźć takiego specjalistę. Pamiętaj, że ostateczna cena takiej wymiany zależy w dużej mierze od indywidualnej sytuacji: w jaki sposób biegną rury lub od tego na jaki rodzaj rur się zdecydujemy.

Polecamy: solidny hydraulik Kraków – www.hydraulik24.krakow.pl

Na co zwrócić uwagę – to musisz wiedzieć!

Jeśli planujesz na nowo zaplanować przestrzeń w łazience i zmienić położenie urządzeń sanitarnych, wiedz, że taka praca wymaga większych nakładów wysiłku. Zwróć też uwagę na:
wymagany spadek rur w kierunku pionu
sedes powinien być ustawiony nie więcej niż 1 metr od pionu
wanna i kabina prysznicowa muszą być ustawione w odległości 3 metrów od pionu
Jeżeli wskazane powyżej odległości nie mogą być zachowane, wówczas należy zwiększyć objętość rur. Doświadczony hydraulik, który już od wielu lat świadczy usługi hydrauliczne z pewnością będzie doskonale wiedział, jakie standardy obowiązują i są konieczne, aby korzystanie z urządzeń sanitarnych w łazience było komfortowe.

Czy zawsze trzeba wymieniać stare rury w łazience?

Gdy mieszkasz w starym budownictwie, a wszystkie instalacje działają bez zarzutu nie musisz ich wymieniać od razu na nowe. Wszystko zależy od tego, czy jesteś zadowolony z użytkowania: woda leci pod odpowiednim ciśnieniem i nie ma problemu z przepływem, ani z przeciekami.

Wtedy możesz spokojnie odłożyć remont na później. Zdecyduj się jednak na czasowe przeglądy instalacji, dzięki temu unikniesz nagłej awarii, której usuwanie skutków jest bardzo kłopotliwe i kosztowne, zwłaszcza, gdy musisz zapłacić odszkodowanie dla zalanego sąsiada!